ZŠ Dětřichov nad Bystřicí
a Mateřská škola, Dětřichov nad Bystřicí okres Bruntál, příspěvková organizace

O nás

Obec leží v pohoří Nízkého Jeseníku, na úpatí nejvyššího vrcholu Slunečné/800 m n.m./. Obcí prochází silnice I. třídy z Bruntálu směrem na Olomouc a železniční trať Krnov – Olomouc.

Charakteristika

Klást žáky na první místo patří mezi nejzákladnější hodnoty školy. Snaha dělat vše v jejich zájmu směřuje k dalšímu rozvoji a celoživotnímu pozitivnímu postoji ke vzdělání. Vždy se snažíme přistupovat k rodičům jako součástí školy a budujeme upřímné a kladné vztahy. Uvědomujeme si, že každý žák je něčím výjimečný a potřebuje zvláštní přístup a proto podporujeme každé nadání.

Hledíme i do budoucnosti. Vždy je možnost něco zlepšit a proto dbáme na pravidelné zdokonalování celého vzdělávacího procesu. Jsme proto otevřeni veškerým nápadům a podporujeme práci na pracovišti a snažíme se jeden druhého inspirovat. Vše to vede nejen ke kvalitnímu vzdělání ale i k výchově slušných a úspěšných dětí.

Nabízíme:

kvalitní výuku v rekonstruovaných učebnách,

výuku na základě informatických technologií, robotických her,

výuku cizích jazyků, anglický jazyk od 1. ročníku,

výuku hry na hudební nástroje,

logopedickou péči,

zájmové kroužky (tenis, stolní tenis, vaření, keramický, sportovní, vědecký, rukodělný kroužek),

nápadité mimoškolní akce, exkurze, naučné výlety,

besedy, přednášky,

stravování v nové výdejně,

přestávky trávené na školním hřišti.

tenis

PC učebna

Žáci 1947

stará škola

historie

Roku 1774 byl vyhlášen Všeobecný školní řád, který nařizoval povinnou školní docházku pro děti od šesti do dvanácti let. Rokem 1853 se datuje založení německé Obecné jednotřídní školy, která se v roce 1883 stává dvoutřídní a roku 1924 trojtřídní.

1. září 1929 bylo slavnostně zahájeno vyučování v jednotřídní české škole. Do této školy bylo zapsáno 9 žáků. Učební třída byla tmavá, vlhká, chatrnými okny pršelo. Ve škole se vyučovalo celodenně, ve středu byl volný den. V zimním období se vyučovalo jen dopoledne. Kromě psaní, čtení a počtů se vyučovalo náboženství.

Školní budova byla vystavěna v roce 1931. Měla čtyři učebny a byt pro řídícího učitele. V té době ji navštěvovalo 100 žáků.

• V roce 1938 byla česká menšinová škola zrušena.
  • Znovu byla otevřena až po II. světové válce, 17. září 1945.

Po válce byla školní budova v havarijním stavu, místnosti školy se během války využívaly pro nejrůznější účely. Byli tu ubytováni vojáci, byl tu zřízen útulek pro německé děti. Ve třídách byla rozestavena lůžka, okenní tabulky byly rozbité, zdi poznamenané střelbou apod.

Od roku 1955 byly v přístavku školní budovy vyhrazeny místnosti pro provoz mateřské školy. V těchto místnostech se zároveň stravovali žáci a učitelé školy, v jedné místnosti bylo tělocvičné nářadí a zařízení kinosálu pro veřejnost.

• Počet zaměstnanců: 12

• Stáří budovy v letech: 93

O nás

sobota 27. 4. jasno 11/0 °C
pondělí 29. 4. slabý déšť 10/7 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek má Oto